Zakup Mieszkania Na Kredyt
Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, domu - eurobank. Przyjdź do placówki eurobanku, złóż wniosek o kredyt hipoteczny, podpisz umowę kredytową, a w podziękowaniu otrzymasz kartę rabatową HOME PROFIT.
Z kartą HOME PROFIT możesz zaoszczędzić na urządzeniu swojego mieszkania. Dzięki karcie HOME PROFIT możesz wybierać spośród ofert ponad 7. Sprawdź, jakie marki oferują rabaty na stronie Home Profit. Karta wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo, a to oznacza, że już zawsze będziesz mógł z niej korzystać!
Zakup mieszkania na kredyt krok po kroku Maciej Bancarewicz. ZAKUP MIESZKANIA NA KREDYT KROK PO KROKUKiedyś każdy z nas staje przed decyzją zakupu własnego mieszkania.
Dla wielu osób zakup mieszkania to wręcz życiowa decyzja, która coraz częściej wiąże się z zaciągnięciem kredytu na zakup mieszkania niemalże na całe życie. Zakup mieszkania na kredyt nie jest wbrew pozorom zadaniem bardzo skomplikowanym, choć dość złożonym i długotrwałym. Poniżej przedstawiamy proces zakupu mieszkania na kredyt na rynku wtórnym krok po kroku żeby nie zostać oszukanym i dopełnić wszelkich formalności.
Eurobank.pl: Kredyt mieszkaniowy do 85% wartości nieruchomości. Porównaj kredyty hipoteczne i weź kredyt hipoteczny na zakup mieszkania z niską marżą! Zakup mieszkania na kredyt. Kolejny wydatek pojawia się w przypadku osób kupujących nieruchomość na kredyt. Obowiązek zapłaty podatku PCC pojawi się w. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na lata. Zanim podejmiesz decyzję. Najlepsze kredyty „Mieszkanie dla młodych” – styczeń 2017 [Ranking Bankier.pl]. Kredyt mieszkaniowy odnosi się do uzyskania środków finansowych na zakup. mieszkania, działki budowlanej. Najczęściej osoby ubiegające się o kredyt.
ZDOLNOŚĆ KREDYTOWAWydawałoby się, że cały proces zakupu mieszkania na kredyt zaczyna się od znalezienia tej wymarzonej nieruchomości. Co jednak stanie się, gdy bank odmówi nam udzielenia kredytu na całą kwotę niezbędną do zakupu mieszkania? Wtedy cały nasz wysiłek włożony w poszukiwania, jak się okazuje, za drogiego mieszkania pójdzie na marne.Żeby uniknąć rozczarowania w takiej sytuacji, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań mieszkania warto sprawdzić swoją zdolność kredytowa - jest to maksymalna kwota kredytu jaką bank jest w stanie nam zaoferować na zakup mieszkania. Tej kwestii nie warto opierać na informacji tylko z jednego banku (tutaj dowiesz się co ma wpływ na Twoją zdolność kredytowa i jak można ją poprawić)Aby uniknąć 'wycieczek' z banku do banku i nie marnować zbyt dużo czasu na naukę bankowości i zapoznanie się z ofertami poszczególnych banków skorzystaj z usług Doradcy Finansowego.
Doświadczony Doradca Finansowy określi jak wygląda Twoja zdolność kredytowa nawet w kilkunastu bankach, powie co ma na nią wpływ oraz na jakie warunki kredytowania możesz liczyć w poszczególnych instytucjach. SZUKANIE NIERUCHOMOŚCIChyba każdy kto szuka mieszkania zaczyna od ogłoszeń zamieszczonych w internecie - portale lokalne i ogólnopolskie to największe źródło informacji o mieszkaniach na sprzedaż. Można też skorzystać z usług biura nieruchomości - pośrednik pomoże nam w znalezieniu tej wymarzonej nieruchomości, a także w samym zakupie mieszkania na kredyt. Paul Kasa, Memorial Physician Services. Pośrednik wykonuje usługę na mocy podpisanej z nami umowy i czasem pobiera wynagrodzenie za tę czynność (zwykle jest to 1,5%- 3% + VAT wartości kupowanego mieszkania), choć coraz częściej kupujący jest zwolniony od tej opłaty, a koszt biura nieruchomości pokrywa w całości sprzedający. Bez względu na to jaką drogę poszukiwań mieszkania się zdecydujemy po dokonaniu wyboru nieruchomości należy upewnić się czy wybrane mieszkanie nie ma wad prawnych. Pierwszy krok w tym celu to sprawdzenie ksiegi wieczystej (można to zrobić tutaj) o ile wybrane przez nas mieszkanie ma założoną księgę wieczystą. Należy w niej sprawdzić kto jest właścicielem mieszkania i czy nie jest ono obciążone wszelkiego rodzaju obciążeniami/prawami osób trzecich (np.
Następny krok to poproszenie sprzedającego o okazanie dokumentu potwierdzającego prawo własności (najczęściej jest to akt notarialny zakupu czy postanowienie sądu o nabyciu spadku) oraz zaświadczeń o niezaleganiu ze spółdzielni czy wspólnoty mieszkaniowej. Jeżeli zdecydowaliśmy się na poszukiwanie mieszkania przez biuro nieruchomości pośrednik ma obowiązek zrobić to za nas. UMOWA PRZEDWSTĘPNAGdy już sprawdzimy wymienione wcześniej dokumenty i jesteśmy zdecydowani na zakup wybranego mieszkania podpisujemy umowę przedwstępną. Nie musi byc ona w formie aktu notarialnego - ta zazwyczaj wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Przy podpisywaniu umowy przedwstępnej sprzedający często chcą dostać część zapłaty za mieszkanie w celu rezerwacji do momentu zakupu ostateczznego w formie zaliczki lub zadatku (zaliczka wiąże się z innymi konsekwencjami niż zadatek) wg wspólnych ustaleń, choć coraz częściej zdarza się brak zaliczki czy zadatku. Jeżeli korzystasz z usług biura nieruchomości, pośrednik napewno zadba o zapisy w umowie przedwstępnej - w tym celu najlepiej wcześniej uzgodnić z nim swoje preferencje. W przypadku zakupu mieszkania na kredyt warto pamiętać, o tym aby termin podpisania ostatecznej umowy nabycia w formie aktu notarialnego był na tyle bezpieczny, aby zdążyć z całą procedurą kredytową (zdarza się, że trwa nawet 2- 3 miesiące).
Z DORADCĄ FINANSOWYM PO KREDYTNa tym etapie nasz Doradca Finansowy, po skomletowaniu wszystkich wymaganych przez banki dokumentów dotyczących wybranego przez nas mieszkania jak i samego kredytobiorcy, wysyła wnioski kredytowe do wybranych wcześniej banków (zazwyczaj wysyła się do 3 najkorzystniejszych dla danej sytuacji). Następnie bank musi ocenić nas jako przyszłych kredytobiorców, wycenić zabezpieczenie kredytu hipotecznego - najczęściej jest to kupowane mieszkanie (jeżeli banki zaakceptują wycenę klienta, doświadczony Doradca Finansowy pomoże nam w wyborze rzeczoznawcy majątkowego), my natomiast czekamy na ostateczną decyzję.
Wydanie przez bank (czy też wszystkie banki) pozytywnej decyzji kredytowej oznacza zgodę na udzielenie nam kredytu na zakup mieszkania. Od tego momentu mamy zazwyczaj czas 1- 3 miesięcy (w zależności od banku) na podjęcie decyzji, na który bank się decydujemy i podpisanie umowy kredytowej. Doświadczony Doradca Finansowy porówna nam ostatecznie zaoferowane przez banki oferty kredytów i ich warunki (dotyczące samego udzielenia kredytu jak i wcześniejszej spłaty).
Po wyborze konkretnej oferty Doświadczony Doradca Finansowy przedstawi i omówi przygotowaną przez bank umowę kredytową przed jej podpisaniem - w końcu to zobowiązanie na znaczną kwotę i wiele lat! Umowę kredytową podpisujemy w banku z pracownikiem bankowym, choć doświadczony Doradca Finansowy zazwyczaj będzie nam towarzyszył żeby uchronić nas przed próbą wciśnięcia przez bank produktów/usług, o których nie ma mowy w umowie kredytowej (np. AKT NOTARIALNY - UMOWA ZAKUPUPo podpisaniu umowy kredytowej można przystąpić do podpisania ostatecznej umowy zakupu w formie aktu notarialnego. Przed wyborem notariusza warto zapytać Doradcę Finansowego lub pośrednika z biura nieruchomości czy nie ma wynegocjowanych zniżek u notariusza, z którym współpracuje, co pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na taksie notarialnej. Do podpisania aktu notarialnego potrzebne będą następujące dokumenty: dokument poświadczający prawo własności do nieruchomości aktualnego właściciela,aktualny odpis Księgi Wieczystej informujący o stanie prawnym nieruchomości,zaświadczenie ze spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej o braku zaległości w opłatach eksploatacyjnych,umowa kredytowa banku wraz z zaświadczeniami z banku niezbędnymi do wpisu hipoteki (o ile wpis hipoteki będzie dokonywany za pośrednictwem notariusza). Pierwsze trzy z nich dostarcza zbywca nieruchomości lub pracownik biura nieruchomości, natomiast dokumenty z banku Doradca Finansowy. Na podpisanie aktu notarialnego musimy wziąć ze sobą trochę gotówki.
U notariusza będziemy musieli bowiem zapłacić za: podatek od zakupu nieruchomości (2% rynkowej wartości kupowanego mieszkania),taksę notarialną, czyli wynagrodzenie notariusza, powiększoną o 2. VAT,opłatę za wszystkie odpisy aktu notarialnego (zwykle kilka złotych + 2.
VAT za każdą stronę dokumentu),opłaty sądowe od wniosków sądowych o wpisy w Księdze Wieczystej (6. KW - o ile mieszkanie jej nie ma, 2. WPIS HIPOTEKI I ZAPŁATAJeżeli notariusz pobiera dodatkową opłatę za wpis hipoteki do Księgi Wieczystej, wówczas warto samemu wybrać się do sądu odpowiedniego dla lokalizacji kupowanego mieszkania i osobiście dokonać formalności wpisu hipoteki (w tym wypadku nie płacimy u notariusza 2. Wszelkie dokumenty do dokonania wpisu hipoteki dostaniemy w banku. Po dokonaniu wpisu hipoteki do Ksiegi Wieczystej musimy dostarczyć do banku akt notarialny potwierdzający dokonanie zakupu mieszkania, potwierdzenie złożenia wniosku o wpis hipoteki - najczęściej jego kopię opieczętowaną przez sąd (o ile hipoteka nie została wpisana w akcie notarialnym) oraz potwierdzeniem wniesienia własnych pieniędzy na poczet zakupu mieszkania (o ile takie miały być wniesione i nie było odpowiedniego zapisu w akcie notarialnym) - potwierdzenie przelewu. Dopiero wtedy bank przyjmie od nas dyspozycję uruchomienia kredytu i przeleje pieniądze bezpośrednio na konto sprzedającego wskazane w akcie notarialnym. ODBIÓR MIESZKANIAPo dokonaniu formalności związanych z zakupem i zapłatą za mieszkanie przychodzi czas na przekazanie nieruchomości i odbiór kluczy. Chwilówki Przez Internet Bez BIK.
- Szukasz wymarzonego mieszkania? Wejdź na naszą stronę i dowiedz się wszystkiego czego potrzebujesz by kupić idealne mieszkanie na rynku wtórnym lub pierwotnym.
- Zakup mieszkania wymaga wielu formalności, a transakcja na kredyt wymaga ich dużo więcej niż kupno nieruchomości za gotówkę. Radzimy, jak przebrnąć przez skompl.
Mieszkanie powinno być w takim stanie, na jaki umówiliśmy się wcześniej ze sprzedającym podpisując umowę przedwstępną (np. Przekazanie mieszkania warto jest sfinalizować podpisaniem protokołu zdawczo- odbiorczego - można go sporządzić własnoręcznie tak, aby znalazły się w nim zapisy o aktualnym stanie liczników i wszelkie uwagi dotyczące stanu mieszkania. Po podpisaniu przez obie strony powinniśmy otrzymać od sprzedającego wszystkie klucze (od mieszkania, klatki, piwnicy itp.). FORMALNOŚCI W URZĘDACHPo zakupie mieszkania musimy 'odwiedzić' urząd skarbowy, urząd miasta lub gminy oraz zakład energetyczny czy gazownię. W urzędzie skarbowym będziemy musieli uiścić podatek od ustanowienia hipoteki w wysokości 1.
PCC- 3 (bank lub Doradca Finansowy pomoże ją wypełnić). W urzędzie miasta lub gminy musimy poinformować o nabyciu mieszkania, aby od tej pory nas wpisali jako nowego właściciela i płatnika podatku od nieruchomości. Co ciekawe nie mamy obowiązku zameldowania się w mieszkaniu kupionym na kredyt. Następnie powinniśmy przepisać na siebie umowy w zakładzie energetycznym, gazowni itp.
Warto też odwiedzić zarządcę wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielnię mieszkaniową, do której przynależy mieszkanie, aby powiadomić o zmianie właściciela i ilości zamieszkujących osób (w końcu to nam powinno zależeć abyśmy płacili rachunki za rzeczywistą ilość osób zamieszkujących w mieszkaniu) i zapoznać się z regulaminem obowiązującym w nowym miejscu zamieszkania. W tym momencie kończą się formalności, choć napewno warto przedstawić się przynajmniej najbliższym sąsiadom, aby wszystkim mieszkało się przyjemniej. Teraz możesz już cieszyć się mieszkaniem w nowo nabytym mieszkaniu! Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania?